Fairphone 4 استاندارد جدیدی را برای قابلیت تعمیر در iFixit Teardown تعیین می کند – Review Geek

>

Fairphone 4 در پس‌زمینه آبی و سبز.
Fairphone

اگرچه دستگاه‌های آن در ایالات متحده در دسترس نیستند، Fairphone شناخته‌شده‌ترین برند تلفن پایدار است. محصولات آن به راحتی قابل تعمیر هستند، دارای ضمانت‌های طولانی مدت هستند و چندین سال پس از انتشار به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را دریافت می‌کنند. و اکنون، حذف Fairphone 4 توسط iFixit نشان می‌دهد که سازندگانی مانند اپل و سامسونگ اگر می‌خواهند دستگاه‌های قابل تعمیر بسازند، باید چه کاری انجام دهند. صفحه نمایش با پیچ ها در کنار هم قرار می گیرد، باتری به جای کابل های خراب به نقاط تماس متصل می شود و آرایه دوربین روی تخته بزرگی قرار می گیرد که نصب کج غیرممکن است. تمام قطعات کوچک گوشی ماژولار هستند و بدون توجه به چند پیچ ​​گشتاور، می توانید این پسر بد را با یک پیچ گوشتی سر فیلیپس جدا کنید.

YouTube>

بعد از تماشای خرابی iFixit، این احساس را دارم که اکثر مردم می‌توانند تعمیرات اولیه Fairphone 4 را بدون هیچ راهنما انجام دهند. اجزای داخلی گوشی به وضوح برچسب گذاری شده اند و از آنجایی که باتری در یک پوسته سخت قرار گرفته است، هیچ شانسی برای نفوذ به آن و ایجاد آتش سوزی بزرگ وجود ندارد. با این حال، Fairphone تعداد زیادی راهنمای تعمیر را در کانال YouTube خود ارائه می دهد، که اطمینان می دهد هر کسی می تواند Fairphone 4 را تعمیر کند. یک جک هدفون 3.5 میلی متری و همانطور که iFixit اشاره می‌کند، برخی از تکنیک‌های ساخت این شرکت، مانند ترکیب دوربین عقب و اجزای آنتن، می‌تواند منجر به هدر رفتن یا مشکلات دیگر شود. (اگرچه در این مورد، ترکیب قطعات نصب دوربین را آسان‌تر می‌کند—اگر نیاز به توضیح داشتید، ویدیو همانجاست!)

iFixit امتیاز قابل‌تعمیر قابل‌توجهی به Fairphone 4 داد، اما من داستان را خراب نمی‌کنم. برای مشاهده طرح‌بندی داخلی دستگاه چشمگیر، که امیدواریم سایر سازندگان از آن به‌عنوان الگویی برای محصولات خود استفاده کنند، اکنون ویدیوی تخریب را تماشا کنید.

منبع: iFixit

Geek
“>